Dosłownie parę godzin temu pojawił się klucz do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Poprosiliśmy kilku członków naszego Stowarzyszenia o krótki komentarz na temat poziomu trudności testu oraz prośbę o próbę oszacowania wyniku. Oto odpowiedzi laureatów OWE z poprzednich lat:

„Test był naprawdę trudny. Wiele pytań wymagało podejścia polegającego na eliminacji najmniej prawdopodobnych odpowiedzi i strzeleniu którejś z pozostałych. Jestem jednak zdania, że to dobrze, olimpiady powinny opierać się ogólnym trendom w dzisiejszej edukacji i podnosić poziom, zamiast go obniża”

Zuzia    

„Myślę, że etap okręgowy w tym roku jest odrobinę niewyważony. Zadanie opisowe było proste dla każdego, kto choć raz wcześniej usłyszał termin „deregulacja”, tak samo zadanie liczeniowe – dużo prostsze niż w poprzednich latach. Test był rzeczywiście odrobinę nieprzewidywalny, bo wiele pytań nawiązywało do finansów, ale nie uważam, by było to coś złego.”

Kuba    

„Nie jestem fanem tego jak formułowane są pytania na tegorocznej edycji OWE. Najbardziej dziwi mnie skąpa ilość zadań związanych z mikro i makroekonomią. Uważam, że olimpiada powinna wrócić do podziału z poprzednich lat, gdzie zawsze 2/3 pytań nawiązywało właśnie do tych zagadnień.”

Andrzej    

A Wy co sądzicie? Emocje pewnie będą wszystkim uczestnikom towarzyszyć jeszcze długo podczas podliczania punktów, jednak na wyniki trzeba będzie poczekać do pierwszych dni lutego.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – klucz do etapu okręgowego
Przewiń do góry